شبیه سازی با کمک نرم افزار DEFORM | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
شبیه سازی به کمک نرم افزار DEFORM
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 1
یک فصل از کتاب را بخوانید

شبیه سازی با کمک نرم افزار DEFORM

مشخصات:
تعداد صفحات: 668
قطع: وزیری
کتاب دارای CD می باشد (گزارش اشكال)
شابک: 1-043-307-600-978
تاریخ و نوبت چاپ: 1393 اول
وزن: 1050 گرم
قیمت اصلی:
575000ریال
قیمت با تخفیف: 402500ریال

یکی از مزایای شبیه‌سازی فرایند، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش راندمان و سرعت تولید است. امروزه شرکت‌های بزرگ صنعتی، بخش شبیه‌سازی را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های فرایند تولید دایر و تاسیس کرده‌اند. با این توضیح، پرورش و تعلیم متخصصانی که به این فرایند آگاه و آشنا باشند، از اولویت‌های کاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی است.

این کتاب به معرفی نرم‌افزار Deform-3D می‌پردازد. عمده ویژگی این نرم‌افزار که بر اساس روش اجزای محدود کار می‌کند، سهولت کارکرد آن در مقایسه با نرم‌افزارهای معمول شبیه‌سازی و تحلیل همچون Abaqus ، Ansys و در عین حال دقت به نسبت بالای نتایج حاصل از آن است. این نرم‌افزار به طور تخصصی برای شبیه‌سازی فرایندهای شکل‌دهی، ترمومکانیکی و عملیات حرارتی به¬کار می‌رود و از این روی می‌تواند مورد استفاده دانشجویان رشته‌های مهندسی مواد و متالورژی، مکانیک، عمران، هوافضا، کشتی‌سازی و مهندسی پزشکی قرار گیرد. بهره‌گیری از این کتاب همچنین برای صنعتگران شاغل در زمینه‌های تولید از قبیل نورد، آهنگری، اکستروژن و عملیات حرارتی توصیه می‌شود.

در این کتاب علاوه بر معرفی قابلیت‌ها و امکانات مختلف نرم‌افزار، با حل مسایلی در حوزه‌های مختلف شکل‌دهی و عملیات حرارتی، مقدمات فراگیری نرم‌افزار Deform-3D و بهره‌گیری از این نرم‌افزار برای علاقه‌مندان فراهم شده است.

راهنمای تصویری روش نصب را از قسمت فایل های مرتبط دانلود فرمایید.
اما لازم است حین نصب به یک نکته مهم توجه کنید:
برای جلوگیری از مواجه شدن با این خطا، پس از اجرا کردن کرک نرم افزار، پیامی مبنی بر نشناختن مسیر آن برای ویندوز ظاهر می شود که به کاربر دو راه حل ارائه می دهد.
برای حل مشکل باید به سیستم این اجازه را داد تا مسیر کرک نصب شده نرم افزار رابه صورت اتوماتیک شناسایی کند ( گزینه اول) و از انتخاب دیگر گزینه که مبنی بر اجرای مجدد کرک است، خودداری کنید.

در ضمن فایلهای مورد نیاز تمرین بیستم در قسمت فایل های مرتبط قرار داده شده است.