مرجع کاربردی jQuery | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 2
یک فصل از کتاب را بخوانید

مرجع کاربردی jQuery

مشخصات:
تعداد صفحات: 592
قطع: وزیری
کتاب دارای CD می باشد (گزارش اشكال)
شابک: 4-61-6021-600-978
تاریخ و نوبت چاپ: 1391 دوم
وزن: 938 گرم
قیمت اصلی:
200000ریال
قیمت با تخفیف: 100000ریال

اولین پیدایش jQuery در سال 2006 بود. این کتاب خانه ایجاد شد تا نحوه ی کدنویسی جاوا اسکریپت را بهبود بخشد و اکنون به محبوب ترین کتاب خانه ی جاوا اسکریپت تبدیل شده است، به شکلی که 49% از 10.000 سایت پر بیننده ی دنیا، از jQuery استفاده می کنند؛ وب سایت هایی نظیر Microsoft، Twitter و ESPN.

jQuery کتاب خانه ای است که ایجاد صفحات اینترنتی و برنامه های تحت وب را آسان تر و سریع تر می کند. به طور معمول یک خط کد jQuery، کارکردی معادل با 10 تا 15 خط کد جاوا اسکریپت دارد. با استفاده از این کتاب خانه -که خود توسط جاوا اسکریپت پیاده سازی شده است- می توان کارهایی از قبیل: ایجاد، دستکاری و تغییر عناصر موجود در صفحه؛ ساخت و افزودن افکت های انیمیشن به عناصر، کنترل رویدادها، ایجاد درخواست های Ajax، ساخت فرم هایی قدرتمند و ... انجام داد.

یکی دیگر از مزیت های بزرگ و چشم گیر jQuery، قابلیت نوشتن تنها یک کد برای اجرا در تمام مرورگرهاست؛ بدین معنا که کد نوشته شده در jQuery، برای اجرا در تمام مرورگرها یکسان است. به طور معمول برای اطمینان از صحت اجرای کد نوشته شده در مرورگرهای مختلف نظیر IE، Firefox، Chrome  و سایر مرورگرها، نیاز به حجم زیادی کد بود، اما اکنون می توان این کار را نیز به jQuery واگذار کرد و از انعطاف کد نوشته شده برای مرورگرهای گوناگون لذت برد.

بخش اول : کتاب خانه ی هسته ای
فصل یک : معرفی jQuery
فصل دوم : انتخاب عناصر صفحه
فصل سوم : استفاده از jQuery در صفحات
فصل چهارم : رویداد ها
فصل پنجم : انیمیشن و افکت
فصل ششم : توابع سودمند jQuery
فصل هفتم : ایجاد افزونه از طریق بسط jQuery
فصل هشتم : به کارگیری Ajax
بخش دوم : کتاب خانه ی jQuery UI
فصل نهم: آشنایی با jQuery UI
فصل دهم: jQuery UI و کار با موس
فصل یازدهم: widgetهای jQuery UI
پیوست : آنچه که می بایست از جاوا اسکریپت بدانید .