مباحث پیشرفته در داده کاوی | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
داده کاوی پیشرفته
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 1
یک فصل از کتاب را بخوانید

مباحث پیشرفته در داده کاوی

مشخصات:
تعداد صفحات: 592
قطع: وزیری
شابک: 6-051-307-600-978
تاریخ و نوبت چاپ: دوم 97
وزن: 890 گرم
قیمت اصلی:
475000ریال
قیمت با تخفیف: 380000ریال

داده‌کاوی علم کشف و استخراج اطلاعات مفید از مجموعه‌های داده‌ای بزرگ و به‌عنوان مبحثی نو و میان‌رشته‌ای است که با حوزه‌های آمار، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، بانک اطلاعاتی و مدیریت اطلاعات و شناسایی الگو مرتبط است. طی سال‌های پس از معرفی اصول اولیه داده‌کاوی، علاوه بر داده‌های متنی ذخیره‌شده در بانک‌های اطلاعاتی، انواع دیگر داده‌ها از جمله داده‌های چندرسانه‌ای، وب و نمونه‌های دیگر نیز مورد توجه قرار گرفتند و روش‌های نوینی برای کاوش آنها ابداع گردید.
کتاب حاضر، که حاصل انجام پژوهش‌های متعدد در حوزه‌های مختلف داده‌کاوی توسط نگارندگان است، بر نسل جدید روش‌ها و کاربردهای داده‌کاوی متمرکز است و در هر فصل، یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین حوزه‌های نوین داده‌کاوی به همراه روش‌ها و چالش‌های پیش رو معرفی شده است. همچنین منابع معرفی‌شده در انتهای هر فصل نیز می‌تواند به‌عنوان مرجعی برای پژوهش‌های تکمیلی در زمینه موضوع‌های بحث شده، مورد توجه قرار گیرد.
اگرچه مباحث مربوط به نسل جدید روش‌ها و کاربردهای داده‌کاوی به‌صورت پراکنده در مقالات مختلف منتشر شده است، اما فقدان یک منبع جامع و یکپارچه در این خصوص از یک سو و نیاز محققان و دانشجویان رشته‌های مختلف تحصیلی به چنین مرجعی از سوی دیگر، مولفان را بر آن داشت تا به تدوین این کتاب همت گمارند.

-داده کاوی سنتی
-متن کاوی
-وب کاوی
-کاوش شبکه های اجتماعی
-کاوش داده های بزرگ
-کاوش اسناد XML
-کاوش داده های چندرسانه ای
-رخدادکاوی در داده های ویدیویی
-حرکت کاوی در داده های ویدیویی
-کاوش سری های زمانی
-کاوش داده های فضایی ـ زمانی
-داده کاوی با حفظ حریم خصوصی
-بازنمایی بصری (دیداری) و کاوش داده های بصری