طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مهندسی مکانیک با COMSOL | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
کامسول مکانیک
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 2
یک فصل از کتاب را بخوانید

طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مهندسی مکانیک با COMSOL

مشخصات:
تعداد صفحات: 800
قطع: وزیری
کتاب دارای DVD می باشد (گزارش اشكال)
شابک: 0-206-307-600-978
تاریخ و نوبت چاپ: 98 اول
وزن: 1250 گرم
قیمت اصلی:
2500000ریال
قیمت با تخفیف: 2000000ریال

نرم‌افزار کامسول، یک مجموعه کامل شبیه‌سازی است که می‌تواند انواع مسایل علوم مختلف به ویژه مهندسی را به کمک معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیرخطی، با استفاده از مشتق‌های جزیی به روش اجزای محدود (FEM) در فضاهای یک، دو و سه‌بعدی حل کند. این نرم‌افزار، محیطی یکپارچه و قدرتمند برای توسعه فرایندهای مرتبط و میان‌رشته‌ای، با استفاده از روند یکسان در محیط نرم‌افزار را فراهم می‌آورد. این نرم‌افزار ماژول‌های گسترده و کاملا متفاوت را مورد استفاده قرار می‌دهد که به صورت یکپارچه و با الگویی یکسان، کاربری‌های متفاوت را برای شبیه‌سازی و تحلیل مسایل مختلف امکان‌پذیر می‌کند.
در محیط کاربرپسند این نرم‌افزار، ابزارهای Model tree وModel Builder شمایی کلی از مدل شبیه‌سازی را در اختیار قرار داده و دسترسی به تمام قابلیت‌ها از قبیل هندسه اجسام، مرزهای تشکیل‌دهنده شیء و ویژگی‌های فیزیکی آن، شبکه‌بندی و نیز مصور‌سازی و تولید خروجی از نتایج را مقدور می‌کنند. به طور کلی می‌توان قابلیت‌های نرم‌افزار شبیه‌ساز کامسول را چنین بیان کرد:
• طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مختلف مهندسی از جمله برق، مکانیک، مواد، عمران، علوم زمین، شیمی، فیزیک، نجوم، کوانتوم و ... ؛
• حل معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیرخطی توسط مشتق‌های جزیی روش المان محدود در فضاهای یک، دو و سه¬بعدی.
• تحلیل متغیرهایی از جمله میدان‌های الکترومغناطیسی، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز و ... ؛
• امکان تعامل کارساز با نرم‌افزارهای قدرتمند دیگر مانند متلب، سالیدورکس، اکسل و ... ؛
• قابلیت نصب در تمامی سیستمهای عامل موجود.
این کتاب به دو بخش کلی تقسیم می شود؛ بخش نخست به بررسی و معرفی محیط کاری نسخه جدید نرم‌افزار شامل ابزارها، آیکون‌ها، توابع و دیگر امکانات موجود در آن پرداخته است. در بخش دوم تمرین‌ها و پروژه‌های مختلف و پرکاربرد در زمینه مهندسی مواد به طور کامل از مرحله توصیف مساله تا تعریف، تحلیل و پردازش در نرم‌افزار ارایه شده است.

صب این نرم‌افزار بسیار ساده است.
کافی است در ابتدا اینترنت و آنتی‌ویروس خود را قطع کرده و به هنگام نصب از فایل Lisence موجود در DVD برای فعال کردن نرم‌افزار، در مرحله‌ای که از شما این فایل را درخواست می‌کند، استفاده کنید.